امروزه بسته بندی قوطی‌ مقوایی براساس معیارهای متنوعی انجام می شود. شرکت ‌های تولید کننده محصولات مصرفی، اقدام به خرید قوطی مقوایی جهت بسته بندی محصولات خود می‌ کنند‌‌. جنس مقوای  قوطی مقوایی از جمله معیارهایی است که براساس آن می ‌توان انواع بسته بندی قوطی مقوایی را تقسیم بندی کرد. در ادامه از این مقاله با ما همراه باشید تا انواع جنس قوطی‌ مقواهای موجود در بازار را به همراه مشخصات و کاربردهای آن‌ ها به شما معرفی کنیم.

قوطی مقوایی پشت طوسی

این جعبه مقوایی دارای یک سطح سفید و یک سطح طوسی بوده و با توجه به نیازهای مصرفی در گرماژهای متنوعی تولید می‌ شود. خرید قوطی مقوایی پشت طوسی اغلب جهت بسته بندی محصولات گوناگون یا با هدف ایجاد چاپ ‌های مختلف روی جعبه انجام می ‌شود. نوع خاص دیگری از این محصول، نوع دولایه یا قوطی مقوایی پشت طوسی دوبلکس است که در جهت تهیه این محصول دو لایه هدف را با کمک ترکیبات چسبی مایع به یکدیگر متصل می‌ کنند.

جعبه مقوایی پشت طوسی در صنعت بازیافت می ‌شود، به همین امر در نحوه کاربری و مصرفی این محصول باید نکاتی را رعایت کرد. طبق استانداردهای بهداشتی استفاده از مقوای پشت طوسی در بسته بندی‌ های غذایی، دارویی، بهداشتی و… غیر مجاز و خطرناک است. این محصول در ساخت جعبه کفش، جعبه شیرینی، لوله و جعبه دستمال کاغذی و… کاربرد ویژه‌ ای دارد.

بسته بندی قوطی مقوایی پشت طوسی با توجه به نیازهای بازار مصرفی در سایز و وزن ‌های متنوع 230 تا 500 گرمی انجام شده  و به بازار مصرفی عرضه می‌ گردد. از دیگر خواص این مقوا می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این محصول در محدوده سختی متنوع نرم یا سخت تولید می ‌شود.
 • به آسانی می ‌توان انواع طرح‌ های دلخواه تبلیغاتی را روی این محصول چاپ نمود.
 • قوطی مقوایی پشت طوسی دارای یک سطح سفید بسیار شفاف است.
 • اغلب رویه سفید دارد و سطح پشتی این محصول، طوسی رنگ است.
 • تیراژ این محصول بسیار بالا است.
 • در عین نرمی زیاد، بسیار سبک بوده و قابلیت انواع چاپ‌ های رنگی را در سطح سفید خود دارد.

جنس قوطی مقوایی

قوطی مقوایی پشت سفید

مقوای پشت سفید در سطح پشتی خود سفید رنگ است. این محصول در بسته بندی قوطی مقوایی که سطح داخلی آن قابل دید است و زیبایی بسته بندی اهمیت دارد، استفاده می ‌شود. قوطی مقوایی پشت سفید نسبت به نوع پشت طوسی ضمن بهداشتی‌ تر بودن، بسیار با کیفیت ‌تر بوده و در بسته ‌بندی محصولات دارویی و بهداشتی کاربرد ویژه‌ ای دارد.

این مقوا در بسته بندی جعبه خمیر دندان، جعبه های تزیینی، ظروف آشپزخانه و… کاربرد مهمی داشته و بسته به نیاز مصرفی در وزن ‌های 230تا 500 گرمی تولید می ‌شود. از جمله خواص قوطی مقوایی پشت سفید می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این محصول به صورت دوطرفه سفید رنگ است.
 • با توجه به گرماژ مورد نیاز در انواع نرم یا سخت و با سایزهای متنوع تولید می‌ شود.
 • جعبه ‌های مقوایی پشت سفید قابلیت چاپ‌ های رنگی متنوع و شفافی دارد.
 • بسته بندی قوطی مقوایی پشت سفید در لایه‌ فیلم ‌های پلاستیکی و پالت انجام می‌ شود.
 • بسته بندی قوطی مقوایی پشت سفید با استفاده از مقوای سفید رولی یا ورقه ‌ای ممکن است.

قوطی مقوایی اینوربرد

جعبه مقوایی اینوربرد در قسمت مغزی و مرکز خود دارای بافت بازیافتی طوسی رنگ است و در دو سمت  بافت مقوایی سفید رنگ همراه با پالت فراوان دارد. بسته بندی قوطی مقوایی اینوربرد نسبت به جعبه ‌های پشت سفید و پشت طوسی مستحکم ‌تر است. قوطی مقوایی اینوربرد تحت تاییدیه وزارت بهداشت بوده و کارخانه‌ های تولید محصولات دارویی و بهداشتی خرید قوطی مقوایی اینوربرد را در جهت بسته بندی محصولات خود انجام می ‌دهند. از جمله مهم ‌ترین خواص مقوای اینوربرد می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این مقوا نسبت به سایر مقواهای ذکر شده دارای دانستیه جرمی بیش ‌تری است و در استحکام بسته بندی محصول نقش مهمی دارد.
 • خاصیت بهداشتی زیاد این محصول به دلیل ساختار بافتی ویژه ‌ای که دارد موجب استفاده در بسته بندی محصولات دارویی، خوراکی، بهداشتی، غذایی و… شده است.
 • مقوای اینوربرد بسته به نیاز مصرفی در زمینه ‌های مختلف در وزن های 220 الی 450 گرمی تولید می ‌شود.
 • انواع چاپ ‌های رنگی روی این بسته بندی به صورت کاملا واضح و آشکار نمایان می ‌شوند.
 • کیفیت بالای این مقوا به همراه چاپ های برجسته و رنگی زیبای تبلیغاتی، موجب خرید قوطی مقوایی توسط انواع فروشگاه‌ های دارویی، بهداشتی و غذایی شده است.

قوطی مقوایی گلاسه

از انواع مقواهای گلاسه جهت ساخت و بسته بندی قوطی مقوایی گلاسه استفاده می‌ شود. قوطی مقوایی گلاسه در دو طرف خود بافت و جنس یکسانی دارد. این محصول به دلیل دانسیته جرمی کمتر و بافت نرم ‌تر نسبت به سایر جعبه‌ های مقوایی، در بسته بندی محصولات کاربرد کمتری دارد. این قوطی اغلب جهت تولید بسته ‌های فانتزی، جلد کتاب، مجله، منو و… به کار می ‌رود.

تولید کننده قوطی مقوایی

جعبه مقوایی گلاسه ساخت متنوعی داشته و با توجه به نیاز مصرفی مشتریان در وزن 200، 250 ،300 گرمی تولید می ‌شود. مقوای گلاسه دو سطح سفید رنگ بوده و در دو نمونه براق یا مات تولید می‌ شود. مقوای گلاسه دارای سطحی بسیار صاف است، همین مشخصه امکان چاپ انواع طرح ‌های رنگی را بر دو طرف مقوای گلاسه ممکن می ‌سازد.

مقوای گلاسه استحکام مطلوبی داشته و نسبت به سایر مقواهای تولیدی سطح بهداشتی بالاتری نیز دارد، بنابراین در جهت بسته بندی انواع محصولات دارویی، بهداشتی و… کاربرد دارد. کیفیت بالای مقوای گلاسه سبب استفاده و کاربرد زیاد این مقوا در زمینه‌ هایی بسته بندی تبلیغاتی، بسته‌های هدیه و… شده است. استفاده از بهترین تکنولوژی پیشرفته جهت تولید این مقوا، سبب شده است که این محصول خواص و مزایای زیادی داشته باشد. در ادامه شما را با دیگر خواص این مقوا آشنا می کنیم:

 • میزان خلوص رنگ سفید این محصول بسیار بالا است و بسته به نیاز در انواع براق یا مات تولید می‌ شود.
 • انواع چاپ ‌های رنگی با کیفیت و شفافیت بالا روی این مقوا انجام می ‌شوند که در امر تبلیغات بسیار مهم است.
 • این مقوا در عین استحکام بالایی که دارد، بسیار منعطف بوده و می ‌تواند به شکل‌های متنوعی تولید شود.

کلام آخر

قوطی مقوا را بر اساس جنس مقوای مصرفی در دسته‌ های اصلی پشت طوسی، پشت سفید، اینوربرد و گلاسه تقسیم بندی می‌ کنند. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *