بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی

استفاده از بسته بندی‌های مختلف جهت محافظت و نگهداری از محصولات، کار بسیار متداولی بوده که از زمان گذشته تا به امروز دچار تحولاتی شده است. در واقع با وجود تولید طیف وسیعی از بسته بندی‌ها، این سوال ممکن است برای خیلی‌ها به وجود آمده باشد که بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی؟

از این جهت لازم به ذکر است که هر کدام از بسته بندی‌های مقوایی و فلزی، دارای مزایا و ویژگی‌های خاص خود هستند. اما عواملی همچون تنوع در تولید مدل، وزن کم، قیمت مناسب، تنوع در ابعاد، تجزیه پذیری بالا و امکان تهویه هوا، بسته بندی‌های مقوایی را بیشتر در بین افراد محبوب کرده است.  

معرفی انواع مختلف بسته بندی قوطی مقوایی

حال که تا حدودی متوجه شدید بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی؟ بهتر است بدانید قوطی‌های مقوایی در دسته‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند و شما نیز می‌توانید با توجه به نیازتان، آن‌ها را در انواع مختلفی تهیه کنید. دقت داشته باشید هر کدام از این بسته بندی‌های مقوایی برای نوعی خاص از محصولات طراحی شده‌اند که ما در در تاپ تک به ادامه بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم.

·       قوطی مقوایی استوانه

یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین بسته بندی‌های مقوایی، قوطی مقوایی استوانه است که امکان تولید ان در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارد. این قوطی بسته بندی مقوایی در مدل‌های مختلفی همچون تک لوله، درب پلاستیکی، تلسکوپی، داخل متالایز و داخل سفید تولید می‌شود. از آن‌ها می‌توان جهت نگهداری و بسته بندی انواع دمنوش، چای، خشکبار، انواع قطعات صنعتی، اسباب بازی، انواع پودرها، مواد غذایی، شکلات و خیلی چیزهای دیگر استفاده کرد.

بهتر است بدانید در بین این مدل‌ها، قیمت قوطی تلسکوپی مقداری از دیگر نمونه‌ها بیشتر بوده زیرا آن‌ها ویژگی‌های قابل توجهی دارند و به مراتب کیفیت‌شان هم بیشتر است. به همین دلیل هم اگر به دنبال یک بسته بندی مقاوم هستید، بهتر است سراغ مدل تلسکوپی بروید.

·       قوطی مقوایی طلقی

قوطی مقوایی طلقی نیز از مصرف گسترد‌ه‌ای برخوردار بوده و با از آن‌ها می‌توان برای بسته بندی مواد خوراکی مختلف بهره گرفت. این نوع قوطی دارای تنوع ویژه‌ای در اندازه و شکل بوده و افراد در سلیقه‌های مختلف می‌توانند به راحتی مدل‌های زیادی را برای خود تهیه کنند.

معرفی انواع مختلف بسته بندی قوطی مقوایی

·       قوطی مقوایی مستطیلی

این نوع قوطی به شکل مکعب مستطیل تولید می‌شود برخلاف قوطی مقوایی استوانه از آن برای نگهداری محصولات یا کالاهای بزرگ که حجم بالایی دارند، استفاده می‌کنند. معمولا ارتفاع این نوع بسته بندی بر مبنای نیاز افراد تعیین می‌شود و امکان تغییر آن وجود دارد.

·       قوطی مقوایی چند لایه

قوطی‌های مقوایی چند لایه نیز مخصوص نوشیدنی‌ها، آبمیوه و لبنیات هستند و اغلب به شکل سه گوش و چهار گوش تولید می‌شوند. قیمت این مدل قوطی مقوایی با قیمت قوطی تلسکوپی تفاوت چندان زیادی ندارد. اما معمولا قوطی‌های چند لایه به دلیل جنس مقاوم‌تر، مقداری گران‌تر هستند. قوطی مقوایی چند لایه از 6 لایه محافظ برخوردار بوده که حدود 15% آن پلی اتیلن، 80% مقوا و 5% آلومینیوم است.  

·       قوطی مقوایی به شکل دلخواه

معمولا اکثر کسانی که می‌دانند بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی؟ سراغ این مدل قوطی‌های مقوایی می‌روند. قوطی مقوایی به شکل دلخواه در مدل‌های مختلفی با توجه به سفارش مشتری تولید می‌شود و در آن امکان پیاده سازی همه نوع طرح و الگویی وجود دارد. امروزه اغلب اسباب بازی فروشی‌ها، جواهر فروشی‌ها و لوکس فروشی‌ها از این نوع بسته بندی بهره می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: قوطی مقوایی برای بسته بندی چی خوبه

بسته بندی های صادراتی با قوطی مقوایی

در زمینه بسته بندی انواع مختلفی از ظروف موجود بوده که یکی از موارد بسیار محبوب و کاربردی آن، قوطی‌های مقوایی هستند. بسته بندی های صادراتی با قوطی مقوایی از کارایی، استحکام و تنوع بالایی برخوردار هستند. معمولا ساختار این ظروف بسته بندی به صورت استوانه‌ای بوده و طریقه بسته شدن درب، جنس درپوش و کف آن هم در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود.

قوطی مقوایی طلقی و استوانه‌ای را می‌توان در طرح‌های بسیار جذابی تولید کرد زیرا امکان چاپ طرح، لوگو، اطلاعات و سایر موارد بر روی آن وجود دارد. بسته بندی‌های مقوایی در حوزه صنایع سبز بسیار تأثیر گذار هستند و با طی کردن یک دوره تراکم، ساختار محکم و فشرده‌ای دارند.

از این جهت نیز به عنوان یک حفاظ مطمئن برای بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از این که پاسخ سوال بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی ؟ را به دست آوردید. در نظر بگیرید که بسته بندی‌های مقوایی نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارند و نباید در معرض مایعات مختلف، به خصوص آب قرار بگیرند زیرا لایه‌های آن به سرعت باز می‌شوند و آسیب می‌بینند.

بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی + قیمت

دقت داشته باشید که قوطی‌ گرد مقوایی دارای قیمت‌های متفاوتی هستند و به طور کلی نمی‌توان یک مبلغ مشخص را برای آن‌ها در نظر گرفت. این قیمت گذاری به طور معمول بر مبنای عوامل مختلفی بوده و اگر می‌خواهید قیمت قوطی تلسکوپی یا دیگر نمونه‌های بسته بندی را بدانید. باید قبل از هر چیزی به نکات مهمی توجه داشته باشید.

کیفیت ساخت، طرح بندی، تعداد لایه‌های کاغذ، سایز بندی، میزان تراکم، امکان چاپ طرح و شرکت تولید کننده از جمله مهم ترین مواردی هستند که در تعیین قیمت بسته بندی های صادراتی با قوطی مقوایی نقش دارند.

مهم ترین ویژگی‌ های بسته بندی قوطی مقوایی

·       این نوع بسته بندی از تنوع گسترده‌ای برخوردار بوده و همین امر موجب شده سبک‌های مختلفی از بسته بندی به وجود بی‌آید.

·       قوطی مقوایی استوانه را می‌توانید در طرح‌های جذابی برای خود سفارش دهید و از این طریق فروش محصولات خود را چند برابر کنید.

بیشتر بخوانید: بسته بندی های صادراتی با قوطی مقوایی

·       بسته بندی قوطی مقوایی به صورت مکانیزه و دستی انجام می‌شود و در روش مکانیزه، این بسته بندی‌ها بدون دخالت دست تولید شده و از این جهت هم بسیار بهداشتی هستند.

·        قوطی مقوایی طلقی و سایر قوطی‌های مقوایی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و می‌توانید آن‌ها را در ابعاد و ضخامت‌های مختلفی برای خود سفارش دهید.

مهم ترین ویژگی های بسته بندی قوطی مقوایی

·       این بسته بندی‌ها در برابر شرایط مختلف، دوام و مقاومت بالایی دارند و به سادگی دچار آسیب نمی‌شوند.

بیشتر بخوانید: مواد اولیه برای ساخت قوطی مقوایی

·       از آن جایی که امکان چاپ با کیفیت عالی بر روی کاغذ گلاسه به عنوان لیبل بسته بندی وجود دارد. شما می‌توانید خیلی راحت جذابیت قوطی مقوایی استوانه یا طلقی خود را افزایش دهید.   

·       این نوع بسته بندی‌ها، وزن زیادی ندارند و می‌توانید آن‌ها را به راحتی جا به جا کنید.

·       بسته بندی‌های قوطی مقوایی، از وارد شدن آسیب به محصولات مختلف در حین جا به جایی جلوگیری می‌نماید.

·       بسته بندی‌های قوطی مقوایی نسبت به بسته بندی‌های فلزی، از قیمت مطلوب‌تری برخوردار هستند. توجه داشته باشید که قیمت قوطی تلسکوپی و دیگر مدل‌ها با توجه به عوامل مختلفی همچون کیفیت، مدل، سایز و طراحی تعیین می‌شود.

·       از آن جایی که مقوا دارای خاصیت گردش هوا بوده، محصولات خوراکی داخل آن فاسد نمی‌شوند. برای مدت طولانی سالم خواهند ماند.

·       قوطی مقوایی طلقی یا دیگر مدل‌های بسته بندی مقوایی، از قرار گرفتن محصول با عوامل بیرونی مخرب جلوگیری می‌نمایند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را به خوبی مطلع کنیم که بسته بندی مقوایی بهتر است یا فلزی؟ تا انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشید. از این رو فراموش نکنید. که بسته بندی‌های فلزی هم مزایای خاص مربوط به خود را دارند و می‌توانند در برابر ضربه، حرارت و سایر عوامل آسیب‌زا، مقاومت زیادی از خود نشان دهند و همچنین مانع تولید مواد مسموم کننده شوند.

به مطالعه ادامه دهید: بهترین قوطی مقوایی در ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *