بهترین جایگزین قوطی فلزی: قوطی های فلزی عبارت است از ظرفی دربسته یا درباز به شکل چهارگوش یا مدور ساخته‌شده از ورق فولادی با پوشش گالوانیزه یا آلومینیوم در وزن های مختلف  با حداکثر ظرفیت بسته‌بندی تا 5 کیلوگرم می باشد. این  قوطی‌های  فلزی برای محافظت و  نگهداری و سالم نگه داشتن مواد غذایی فساد پذیر از آسیب‌های گوناگون در فاصله تولید تا مصرف به کارگرفته می‌شود.

برای تولید قوطی‌های فلزی از ورق‌های حلب و یا آلومینیوم استفاده می‌شود. کاربرد اصلی این قوطی‌های فلزی برای نگهداری و بسته بندی مواد غذایی مختلف است و همچنین این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانیم مواد غذایی فساد پذیر را برای مدت زمان طولاتی تری نگهداری کنیم.

برای نگهداری و کنسرو کردن انواع مواد غذایی فساد پذیر از قوطی‌های فلزی با گنجایش های متفاوت نیز استفاده می‌گردد. به همین دلیل است که این قوطی‌های فلزی در وزن‌های مختلفی 500 گرمی تا 5000 گرمی تولید و در اختیار واحد‌های تولیدی انواع کنسرو‌ها برای مواد غذایی مختلف قرار داده می‌شود.

در بسیاری از موارد قوطی‌های فلزی به شکل استوانه ای با دو سطح مقطع دایره ای در قسمت کف و سر آن تولید می‌شوند. به طور معمول برای قسمت سر و کف این قوطی‌های فلزی از ورق‌های با ضخامت بیشتر و مقاوم تر استفاده می‌گردد. تا در برابر زدگی و یا شکنندگی طی حمل و نقل مقاومت خوبی داشته باشد.

برای خرید قوطی مقوایی از تاپ تک با ما تماس بگیرید

کاربرد قوطی فلزی در صنایع

قوطی های فلزی برای بسته بندی محصولات صنعتی و کشاورزی و نیز خدماتی از بسته بندی‌های مختلفی همانند بسته بندی‌های فلزی، بسته‌بندی‌های سلولزی با چوب. كاغذ يا مقوا،  بسته‌بندی با مواد و محصولات شيميائی همچون نايلون، پلاستيك. بسته بندی با شيشه و سرامیک، بسته‌بندی  با الياف منسوجات  و پارچه استفاده و مصرف می‌شود.

صنعت محصولات بسته‌بندی فلزی پوشش‌دار به مجموعه فعالیت‌هایی در صنایع گفته می‌شود. که در آن مواد اولیه فلزی خام به‌صورت‌های مختلف با استفاده از تکنولوژی جهت تولید ظروف و قوطی‌های مورداستفاده. دربسته بندی  صنایع غذایی و خوراکی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی همانند سس، رب. کمپوت و کنسرو قهوه، چای به‌صورت فرم داده‌شده و … مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد قوطی فلزی در صنایع

در انتخاب مواد اولیه ضخامت وزن، طول ، مشخصات کلید فولاد، ویژگی‌های فیزیکی مواد اولیه برای استانداردسازی بسته بندی این قوطی های فلزی معیارهای مهم مورداستفاده است.

انواع بسته بندی های قوطی های فلزی

بسته‌بندهای فلزی اشكال و انواع مختلفی دارد برای مثال قوطی كنسرو، قوطی نوشابه، تيوپ آلومينيومی، اسپری‌های مختلف، قوطی‌های رنگ، قوطی محصولات پزشكی و بهداشتی، ظروف بسته‌بندی مواد شيميايی، قوطی‌های روغن‌های غذايی و صنعتی، بشکه‌ها، گالن‌ها كه در تولید  آن‌ها،  ورق‌های فولادي و ورق‌های آلومينيومی عمده‌ترین مواد اوليه مورد استفاده از قوطی فلزی است.

قوطی‌های فلزي در صنایع کنسرو و کمپوت سازي به سبب درزبندی محکم مناسب و بهداشتی از جایگاه ویژه ای در صنعت برخوردارند. درنتیجه مواد غذایی درون آن‌ها را می‌توان براي مدت طولانی از فساد و تخریب مصون نمود . ظروف شیشه‌ای در مواردي خاص می تواند جایگزین قوطی‌های فلزي باش.

اما استحکام کمتر و شکنندگی در حمل‌ونقل قوطی‌های شیشه ای از نقاط ضعف آن است. ظروف پلاستیکی نیز از لحاظ بهداشتی عموماً ظروف مناسبی براي نگهداری مواد غذایی نمی‌باشند. زیرا همچنین درب بندي دقیق آن‌ها نیز مشکل است. بنابراین در مواردي خاص بهترین جایگزین قوطی فلزي با سایر ظروف در صنایع غذایی و خوراکی وجود دارد.

انواع قوطی بسته بندی مقوایی به عنوان بهترین جایگزین قوطی فلزی

به جای بسته بندی های قوطی های فلزی می توان از انواع قوطی مقوایی طلقی استفاده کرد. این بسته بندی ها دارای مزایایی می باشد که موجب شده است یکی از بهترین جایگزین های قوطی های فلزی شوند.

انواع بسیار متنوعی از قوطی های بسته بندی وجود دارد. که هریک از آنها برای نوع خاصی از محصولات غذایی و یا مصرفی تولید می شوند. در این قسمت به بررسی انواع قوطی بسته بندی مقوایی خواهیم پرداخت و مدل های مختلف آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

1) قوطی های مقوایی استوانه ای یکی از بهترین جایگزین قوطی فلزی

این نوع بسته بندی مقوایی جدید امکان تولید در قطر و ارتفاع های مختلف و استفاده از بهترین کیفیت چاپ افست و خدمات. پس از چاپ مانند انواع سلفون و قوطی مقوایی استوانه ای داخل سفید و همچنین استفاده از درب ایزی اوپن و پلاستیکی را دارا است.

این قوطی ها از بهترین جایگزین های قوطی فلزی هستند. قوطی های مقوایی استوانه ای برای بسته بندی بسیاری از محصولات مختلف در حوزه های مصرفی مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع قوطی های مقوایی در تمامی سایزها و تمامی ارتفاعات قابل تولید است.

این نوع قوطی از بسته بندی می تواند برای چای و انواع دم نوش های آرام بخش، انواع قطعات صنعتی مورد استفاده صنایع، انواع پودرها، خشکبار، مواد غذایی، اسباب بازی، شکلات، مدادرنگی، صنایع دارویی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: قوطی مقوایی برای نگهداری از مواد غذایی

انواع قوطی بسته بندی مقوایی به عنوان بهترین جایگزین قوطی فلزی

قوطی مقوایی استوانه ای را می توان در حالات مختلف زیر مورد استفاده نمود:

1. درب های پلاستیکی

2. درب های تلسکوپی

3. یا آسان باز شوEasy Openدرب های

2) قوطی گرد مقوایی

این نوع در حالت گرد و دایره ای تولید می شود و برای قرارگیری محصولات با سایز بزرگ و یا حجم بالایی از محصول مورد استفاده قرار می گیرند. ارتفاع این نوع از بسته بندی های مقوایی کاملا بر مبنای نیاز مشتری است و قابلیت تغییر آن نیز وجود دارد.

حجم خود قوطی گرد مقوایی نیز قابل تغییر بوده و می تواند از سایز های کوچک تا بسیار بزرگ متغیر باشد. این سبک از قوطی بسته بندی در حوزه های بسیار متنوعی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

3) قوطی های مقوایی طلقی

قوطی های طلقی مقوایی به عنوان یک نوع بسته بندی در دنیا مصرف بسیار گسترده و در خور توجهی دارد. عمده مصرف این محصول در بسته بندی مواد خوراکی و غدایی است.

کشور ما ایران با داشتن تولیدات ممتاز در زمینه مواد غذایی و خوراکی های نفیس از استعداد بالایی برای توسعه این بخش از صنایع بسته بندی مواد غذایی برخوردار است. این نوع از قوطی های مقوایی طلقی دارای تنوع بالا در شکل و اندازه های مختلف هستند و برای هر سلیقه ای امکان عرضه را دارند.

به مطالعه ادامه دهید: تولید و فروش قوطی مقوایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *