تاثیر رنگ در بسته بندی محصولات

رنگ یکی از بزرگترین تأثیرات بر درک مصرف کنندگان از محصول و نام تجاری شما است و آن را به یک جزء اساسی در تصمیم گیری مصرف کنندگان برای خرید محصول شما تبدیل می کند. با تاثیر رنگ در بسته بندی محصولات و انتخاب مناسب برای قوطی گرد مقوایی محصولات، مشتریان زیادی را جذب کنید.

در واقع، 93 درصد از مصرف‌کنندگان ظاهر بصری را عامل اصلی تصمیم‌گیری در تصمیم خرید می ‌دانند. نشانه های بصری مانند رنگ در تصمیم گیری برای خرید محصول کمک می کند. رنگ این قدرت را دارد که قبل از اینکه مصرف کننده از وقوع آن آگاه شود، عواطف و احساسات را به او القا کند.

در واقع، زمانی که مصرف کنندگان واکنش احساسی مثبتی به بسته شما داشته باشند، احتمال بیشتری برای خرید مجدد محصول شما دارند. رنگ در طراحی بسته بندی شما می تواند به صورت استراتژیک برای فراخوانی یک پاسخ روانشناختی قدرتمند از طرف مصرف کننده مورد نظر شما مورد استفاده قرار گیرد، اما قبل از اینکه وارد ماشین چاپ شوید، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

مجموعه تاپ تک

در میان بازاریاب‌ها دانش رایج این است که مغز انسان به روش‌های مختلف به رنگ‌های مختلف واکنش نشان می‌دهد. تیم های طراحی بسته بندی به خوبی می دانند که یک رنگ ممکن است مغز انسان را وادار به عقب نشینی کند در حالی که رنگ دیگر آنها را به داخل می کشد. چگونه می توان از رنگ برای تغییر رفتار مصرف کننده استفاده کرد؟

تاثیر رنگ در قوطی گرد مقوایی محصولات

انسان‌ها طیف کاملی از رنگ‌ها را می‌بینند و روانشناسی چرخه رنگ برای دهه‌ها برای تأثیرگذاری بر رفتارهای انسان مورد استفاده قرار گرفته است. چه در یک تیم طراحی بسته بندی باشید و چه فقط یک مصرف کننده معمولی، بسیاری از ما تصور می کنیم که رنگ بر روحیه ما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، آبی و سبز آرامش بخش هستند، اما قرمز رنگ خطر است.

اما آن نمونه ها فقط سطح ماهیت پیچیده دستکاری رنگ ما را برای تأثیرگذاری بر رفتار انسان لمس می کنند. آیا می دانستید رنگ قرمز باعث گرسنگی افراد می شود و رنگ نارنجی باعث می شود سریعتر غذا بخورند؟ به محبوبیت رنگ قرمز در زنجیره های فست فود توجه کنید، و متوجه خواهید شد که روانشناسی دستکاری رنگ در بیشتر صنایع، به ویژه در بازاریابی زنده است.

از قضا، بسیاری از آنچه ما در مورد رنگ می دانیم حکایتی است. جامعه تامین کننده می گوید: “نکته جالب در مورد همه این ایده ها این است که شواهد کمی وجود دارد که نشان می دهد رنگ تأثیرات روانی دارد.” هدف طراحی بسته بندی این است که از جذابیت های ناخودآگاه خود برای رنگ کردن استفاده کنیم، زیرا چشمان ما به دنبال جذب کننده هستند، دقیقاً مانند زنبور عسل به یک گل دوست داشتنی.

تاثیر رنگ در قوطی گرد مقوایی محصولات

رنگ می تواند احساساتی را تحریک کند که به نوبه خود رفتاری را تحریک می کند. تفاوت ‌های فرهنگی وجود دارد که بازاریابان باید در نظر بگیرند، اما به طور کلی، رنگ‌ها در دسته‌های فرضی خاصی قرار می‌گیرند.

اهمیت رنگ در بسته بندی قوطی گرد مقوایی

مجموعه تاپ تک به رتاثیر رنگ در بسته بنده ها اهمیت میدهد. وقتی صحبت از بسته بندی می شود، رنگ یکی از مهم ترین مولفه ها برای جذب خریداران است. قابل مشاهده از فاصله دورتر از عناصر دیگر مانند کپی، تصاویر یا گرافیک، اغلب یکی از اولین چیزهایی است که مردم متوجه آن می شوند.

این نقش مهمی در واداشتن خریدار شما به دیدن آنچه می خواهید آنها را ببیند، آنچه را که شما می خواهید آنها را احساس کند و آنچه شما می خواهید را انجام دهد، ایفا می کند. درک روانشناسی رنگ برای موفقیت بسته بندی شما بسیار مهم است. با این حال، انتخاب رنگ ضعیف نیز می تواند تأثیر منفی پیام شما را تغییر دهد. اشتباه بگیرید و طراحی بسته عالی شما به راحتی نادیده گرفته می شود.

رنگ قوطی گرد مقوایی شما باید در قفسه برجسته باشد و همیشه باید آزمایش شود. تحقیقات به وضوح نشان می ‌دهد که شرکت‌کنندگان می ‌توانند زمانی که یک آیتم از محیط اطراف خود بیرون می‌ آیند، بهتر تشخیص داده و به خاطر بیاورند. رنگی را انتخاب کنید که بیشترین جلب توجه و جذابیت را در قفسه ایجاد کند.

در نظر بگیرید که آیا می توان از رنگ منحصر به فردی استفاده کرد که هم با برند مناسب باشد و هم در دسته بندی غیر معمول باشد. به خاطر داشته باشید که میزان فضای قفسه‌ای که برند شما دارد بر اینکه آیا می‌توانید بلوک‌های رنگی قوی ایجاد کنید یا نه، تأثیر می‌گذارد.

اهمیت رنگ در بسته بندی قوطی گرد مقوایی

از آنجا که رنگ پیامدهای روانی دارد، بازاریابان در طول تاریخ از رنگ‌ های خاصی برای برانگیختن احساسات مختلف استفاده کرده‌اند نتیجه این است که گاهی اوقات کل دسته ‌ها به بسته‌بندی‌ هایی ختم می‌ شوند که به سختی قابل تمایز هستند.

نکات انتخاب رنگ قوطی گرد مقوایی

هنگام انتخاب رنگ برای جذاب ترین ایده بسته بندی مقوایی محصولات خود، چند اصل را باید در نظر داشته باشید.

ساده بودن بسته بندی

آن را ساده نگه دارید و سعی کنید فقط از 2 یا 3 رنگ مکمل (رنگ هایی که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند) استفاده کنید. مردم سادگی را دوست دارند و درک بسته شما را آسان تر می کند. استفاده از رنگ های زیاد یک خطر ذاتی وجود دارد، زیرا هر رنگ معنی دارد و در صورت استفاده نادرست پیام شما را اضافه می کند یا از آن حذف می کند. تاثیر رنگ در بسته بندی محصولات

استفاده از کنتراست

سعی کنید از کنتراست استفاده کنید تا عناصر روی بسته خود را برجسته کنید. مردم اغلب تصور می کنند که تفاوت در رنگ عامل ایجاد کنتراست است، اما این درست نیست. ممکن است دو رنگ کاملاً متفاوت داشته باشید اما کنتراست نداشته باشند زیرا تن آنها یکسان است. برای آزمایش کنتراست رنگ های خود، آنها را به رنگ خاکستری تبدیل کنید و کنتراست آنها را بررسی کنید.

توجه به بازار هدف

بازار هدف خود را در نظر داشته باشید. آبی به طور جهانی توسط هر دو جنس مورد علاقه است، در حالی که توافق کمی بین مردان و زنان در مورد رنگ بنفش وجود دارد. مردان تمایل دارند رنگ‌ها و سایه‌های تند را ترجیح دهند (رنگ‌هایی که مشکی اضافه شده است)، در حالی که زنان بیشتر پذیرای ته رنگ‌ها هستند (رنگ‌هایی که سفید اضافه شده است). همچنین، توجه داشته باشید که ادراک فرهنگی نقش مهمی در تناسب رنگ دارد که به نوبه خود می تواند بر انتخاب ها تأثیر بگذارد.

نکات انتخاب رنگ قوطی گرد مقوایی

انتخاب گزینه های رنگی متنوع

گزینه های رنگی مختلف را تست کنید. تا زمانی که تست نکنید، نمی توانید بدانید که مخاطب شما به رنگ بسته شما چه واکنشی نشان خواهد داد. ماکت ها باید تست شوند و تجزیه و تحلیل دسته بندی کامل انجام شود. در قفسه خرید، تحقیق و ردیابی چشم می تواند به بهینه سازی بسته شما قبل از راه اندازی کمک کند. تاثیر رنگ در بسته بندی محصولات

به مطالعه خود ادامه دهید: راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.