انواع قوطی‌ مقوایی استوانه شکل

انواع قوطی‌ مقوایی استوانه شکل: به ظروف بسته ‌بندی استوانه‌ای که از چند لایه تشکیل شده باشد، انواع قوطی مقوایی استوانه‌ شکل گفته می‌شود. انواع قوطی‌ مقوایی استوانه شکل به دلیل وجود لایه‌هایی که در کنار هم وجود دارند، استحکام و مقاومت بالایی دارند. توجه داشته باشید که این قوطی‌ها قطر یکسانی ندارند بلکه قطر آن‌ها به درخواست مشتری و نیاز آن‌ها وابسته است.

این قوطی‌ها معمولا به صورت استوانه‌ای تولید می‌شوند. درپوش، کف و نحوه بسته شدن درب این قوطی‌ها به جنس آن‌ها بستگی دارد. از ویژگی‌های خاص این نوع قوطی‌ها میتوان به امکان چاپ برخی اطلاعات مانند لوگو، مشخاصات و … بر روی آن‌ها اشاره کرد.

بسته بندی‌های قوطی مقوایی برای محیط زیست مناسب هستند و جز صنایع سبز محسوب می‌شوند.

به همین علت انواع قوطی‌ مقوایی استوانه شکل در کشور‌های اروپایی محبوب هستند و افراد علاقه زیادی به استفاده از آن‌ها نشان می‌دهند. فرایند ساخت قوطی‌های مقوایی توسط دستگاه‌های بسته بندی انجام می‌شود.

تاپ تک

قوطی مقوایی

در بسته بندی محصولات تنوع بسیار زیادی وجود دارد که استفاده از قوطی مقوایی نیز یکی از انواع بسته بندی است. بسته بندی با استفاده از قوطی مقوایی استوانه بسیار مقاوم، دارای استحکام و با تنوع بالا است. البته در هنگام استفاده از این نوع بسته بندی نیز باید به نکاتی توجه کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که در هنگام استفاده از قوطی مقوایی باید به آن توجه کنید، قرار ندادن قوطی مقوایی در معرض آب است زیرا آب باعث جدا شدن لایه‌های آن‌ها از یکدیگر می شود.

این نوع قوطی‌ها ابتدا به وسیله دستگاه‌های مخصوص متراکم می‌شوند. طی فرایند فشرده شدن، آن‌ها ساختار محکم و مطمئنی به خود می‌گیرند. بخشی از هزینه بسته بندی قوطی مقوایی استوانه برای انجام این کار صرف می‌شود.

بسته بندی قوطی مقوایی

بسته بندی استوانه از نمونه‌های رایج در بسته بندی است. بسته بندی آن دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشد که باعث به وجود آمدن نمونه‌های زیادی از بسته بندی شده است‌.  انواع قوطی مقوایی استوانه شکل بر اساس مدل‌های مختلفی ساخته می‌شود. بسته بندی قوطی مقوایی استوانه به دو روش انجام می‌شود. یکی از آن‌ها روش دستی و دیگری با استفاده از دستگاه‌ها و ماشین آلات صنعتی است.

اگر قوطی مقوایی استوانه به صورت دستی است، از محصولاتی که میتوان از آن‌ها به صورت دستی استفاده کرد، در آن قوطی‌ها به کار ببرید.

بسته بندی قوطی مقوایی

قوطی مقوایی استوانه مزیت‌های بسیاری دارد. به عنوان مثال به دلیل این که این قوطی‌ها از چندین لایه ساخته شده‌اند، استحکام و مقاومت بسیار زیادی دارند. میتوان از قوطی با ضخامت‌ها و قطر‌های مختلفی استفاده کرد و تمام این موارد بستگی به خواسته‌ها و نیاز مشتری از جعبه مقوایی استوانه دارد.

با استفاده از لیبل‌ها و لوگو‌ها بر روی کاغد گلاسه قوطی مقوایی می توانیم جذابیت آن را چند برابر کنیم. بسته بندی عمل تجاری و هنری بسیار مهمی است که هم موجب اعتبار بخشیدن به برند می‌شود و هم از محصول محافظت و نگهداری می‌کند. یکی از اهداف استفاده از جعبه مقوایی استوانه برای بسته بندی، آماده کردن برای حمل و نقل، پخش آن و فروش محصول می باشد.

کاربرد قوطی مقوایی استوانه

همانطور که اشاره کردیم، در بسته بندی انواع قوطی مقوایی استوانه شکل از قطر و ضخامت‌های دلخواه استفاده شده و بر روی آن مشخصات خواسته شده توسط مشتری چاپ می‌شود. همچنین خدمات پس از چاپ بسیاری مانند سلفون و مدل‌های مختلف طلاکوب در انواع قوطی مقوایی استوانه شکل مانند قوطی استوانه‌ای تک لوله، قوطی استوانه ای دو لوله و … انجام می‌شود.

از بسته بندی قوطی استوانه میتوان برای انواع شکلات، مواد غذایی، پودر ها، خشکبار، دارو ها و بسیاری از موارد مشابه استفاده کرد. از قوطی استوانه میتوان در موارد درب پلاستیکی، درب تلسکوپی و درب Easy Open استفاده کرد. استفاده از بسته بندی جعبه مقوایی استوانه مزایای بسیاری دارد و اگر به درستی انجام شود موجب رشد کسب و کار و اعتبار آن خواهد شد.

کاربرد قوطی مقوایی استوانه شکل

مزیت استفاده

همانطور ‌که گفتیم استفاده از قوطی مقوایی استوانه موجب شده است که تولید کنندگان بتوانند تنوع محصولات خود را افزایش دهند. همچنین آن‌ها می توانند طرح‌های مختلف متنوعی بر روی این قوطی‌ها چاپ کنند. کسب و کار‌ها می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و محصولات خود را به شیوه‌ای خلاقانه و متفاوت به مشتریان خود ارائه کنند. در این صورت فروش و اعتبار آن‌ها نیز بیشتر می‌شود‌. این نوع بسته بندی مزیت‌های بسیار زیادی دارد که در ادامه در مورد آن‌ها مطالبی را بیان خواهیم کرد.

شرایط استفاده از قوطی مقوایی استوانه‌ای

برای اینکه یک بسته بندی خوب و باکیفیت داشته باشید، باید توجه کنید که جعبه مقوایی استوانه وزن بالایی نداشته باشد و وزن آن در همه نقاط پخش شده باشد. از دیگر شرایط این است که قوطی استوانه‌ای به تنهایی وزن محصول را تحمل نکند بلکه از آن تنها به عنوان کاور استفاده شود. در ساخت قوطی مقوایی توجه داشته باشید که بر روی آن از لبه‌های تیز و برنده استفاده نشود. میتوان از طرح‌های مختلف و متنوعی بر روی قوطی مقوایی استفاده کرد.

برای بسته بندی انواع محصولات میتوان از این انواع قوطی‌ مقوایی استوانه شکل بهره برد. قوطی مقوایی از فساد محصولات موجود در آن جلوگیری می‌کند. از آنجایی که در مقوا هوا جریان دارد، محصول درون قوطی سالم خواهد ماند. استفاده از این نوع قوطی‌ها از وارد شدن ضربه فیزیکی به آن جلوگیری می‌کند.

شرایط استفاده از قوطی مقوایی استوانه‌ای

طریقه برش زنی قوطی مقوایی

همانطور که گفتیم از دستگاه‌های متنوعی برای ساخت این نوع قوطی‌های مقوایی استفاده میشود، برش زدن آن‌ها نیز به همین گونه است و از روش‌ها و ابزار‌های مختلفی برای آن استفاده میشود. یکی از ابزار‌های رایجی که در ساخت لوله استوانه‌ای مقوایی ساده به کار می‌رود، دستگاه با برش ساده لوله است.

در این دستگاه در پایان خط لوله پس از رول چسبان قرار می‌گیرد و برای برش لوله‌ها با رول پیچ هماهنگ شده و برای برش تیوب‌ها اقدام می‌شود. با هماهنگ شدن تیغه برش دستگاه با سرعت تیوب از کاهش کیفیت تولید لوله‌های مقوایی جلوگیری می‌شود و همچنین بدون توقف به برش می‌پردازد.

مجموعه تاپ تک 

در این مقاله سعی کردیم در مورد انواع قوطی مقوایی استوانه شکل مطالبی را بیان کنیم. این قوطی در اندازه و سایز‌های مختلفی ساخته می‌شود و برای بسته بندی بسیاری از محصولات کاربرد دارد. هرچه تعداد لایه‌های مقوا به کار رفته در آن بیشتر باشد از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردار می‌باشد. امیدواریم که این مقاله اطلاعات مناسبی در مورد  قوطی مقوایی استوانه در اختیارتان گذاشته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید بسته بندی مطلوبی را ایجاد کنید. شما می‌توانید تنوع بسیار زیادی از این نوع قوطی‌ها را در تاپ تک مشاهده نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.