راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: بسته بندی محصولات صنایع غذایی بر اساس الزامات فنی در سراسر زنجیره تامین و همچنین نیازهای بازاریابی (مانند هویت نام تجاری یا اطلاعات مصرف کننده) و سایر معیارها به اشکال مختلف ارائه می شود. برای برخی از انواع بسته بندی مواد غذایی، مواد تماس با مواد غذایی نام را تعیین می‌کند. مجموعه تاپ تک پیشرو در صنعت بسته بندی مواد غذایی ایران است.

یک بطری پلاستیکی از پلاستیک ساخته شده است و این نوع مواد در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند. برای ظروف شیشه ای مواد در تماس با مواد غذایی شیشه و فلز پوشش داده شده از درب آن است. در مورد کارتن های نوشیدنی، لایه تماس مستقیم غذا کارتن نیستند، بلکه پلاستیک چند لایه هستند.

بسته بندی مواد غذایی

برای قوطی های آلومینیومی، یک پوشش در تماس مستقیم با نوشیدنی است. برخی از انواع کاغذ را نیز می توان پوشش داد. بسته بندی مواد غذایی برای محافظت از محتویات در برابر آلودگی، دستکاری و آسیب ضروری است و همچنین برای تعیین اندازه وعده ها و نمایش اطلاعات محصول مفید است. از آنجایی که نیازهای بسته بندی برای انواع مختلف مواد غذایی متفاوت است، انواع مختلفی از مواد بسته بندی مواد غذایی موجود است. پیشنهاد می شود مقاله انواع بسته بندی مقوایی را مطالعه کنید.

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: روی بسته بندی های محصولات غذایی دستورالعمل استفاده از محصول چاپ شده است و این دستورالعمل ها به مشتری کمک می کند تا از محصول به روش مقرر استفاده کند. بنابراین بسته بندی به مشتریان کمک زیادی خواهد کرد. ورود بسته بندی در سیستم بازاریابی به ذخیره سازی محصولات کمک شایانی کرده است.

یک خرده فروش می تواند به راحتی کالاهای بسته بندی شده را در فضای کمتری ذخیره کند. بنابراین ذخیره سازی محصولات برای بسته بندی آسان تر شده است.. در ادامه به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را تا انتها برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر در خصوص بسته بندی محصولات صنایع غذایی مطالعه کنید.

بهترین بسته بندی برای مواد غذایی خشک

بهترین بسته بندی برای مواد غذایی خشک

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: غذاهای خشک شده مستعد آلودگی حشرات و بازجذب رطوبت هستند و باید بلافاصله بسته بندی و نگهداری شوند. غذای گرم باعث تعریق می شود که می تواند رطوبت کافی برای رشد کپک را فراهم کند. غذاها را در ظروف تمیز و خشک ضد حشرات بسته بندی مقوایی کنید تا جایی که ممکن است از له شدن آنها جلوگیری شود.

غذاهای خشک شده را در شیشه های کنسرو خانگی تمیز و خشک، ظروف پلاستیکی فریزر با درب محکم یا در کیسه های پلاستیکی فریزر نگهداری کنید. بسته بندی وکیوم نیز گزینه خوبی است. غذاها را در مقادیر مناسبی بسته بندی کنید که بتوانید به یکباره از آنها استفاده کنید.

کیفیت مواد غذایی در معرض هوا و رطوبت

هر بار که بسته باز می شود، غذا در معرض هوا و رطوبت قرار می گیرد که می تواند کیفیت غذا را کاهش دهد و منجر به فساد شود. غذا را در مقادیری بسته بندی کنید که در دستور غذا استفاده شود. هر بار که بسته ای دوباره باز می شود، غذا در معرض هوا و رطوبت قرار می گیرد که کیفیت غذا را پایین می آورد.

میوه ای که گوگرد شده نباید به فلز برخورد کند. میوه را قبل از نگهداری در یک قوطی فلزی قرار دهید. دود گوگرد با فلز واکنش داده و باعث تغییر رنگ در میوه می شود. غذاهای خشک شده باید در مناطق خنک، خشک و تاریک نگهداری شوند.

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: زمان پیشنهادی برای نگهداری مواد غذایی خشک از 4 ماه تا 1 سال تغییر می کند. از آنجا که کیفیت غذا تحت تاثیر گرما قرار می گیرد، دمای نگهداری به تعیین مدت زمان نگهداری کمک می کند. هر چه دما بالاتر باشد، زمان نگهداری کوتاهتر است.

شناخت محصول

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: قبل از بسته بندی محصولات صنایع غذایی باید شناخت کاملی از محصول داشته باشید. غذاهایی که به ظاهر خشک بسته بندی می شوند، اگر رطوبت در طول نگهداری مجددا جذب شود، ممکن است فاسد شوند. در طول نگهداری، غذاهای خشک شده را مرتب بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز خشک هستند یا خیر.

ظروف شیشه ای برای نگهداری بسیار عالی هستند. زیرا هر رطوبتی که در داخل شیشه جمع گردد به راحتی قابل مشاهده است. غذاهایی که تحت تأثیر رطوبت قرار گرفته اند، اما فاسد نشده اند، باید بلافاصله استفاده شوند یا دوباره خشک و بسته بندی شوند. غذاهای کپک زده باید دور ریخته شوند.

چیزی که در مورد محصولات مختلف روزمره مشابه است این است که به ناچار در نوعی بسته بندی عرضه می شوند. بسته بندی نقش های مختلفی دارد. این موارد شامل ارائه حفاظت، ایمنی، قابلیت استفاده افزایش یافته، ظاهر جذاب، طراحی بهینه و الزامات خاص مشتری است.

با این حال، آنچه اغلب در بسته بندی درک می شود، یک بار مصرف است. بسته بندی برای انجام ماموریت خود وجود دارد یا برای شروع استفاده از محصولی که داخل آن نگه می‌دارد بیرون کشیده می‌شود یا به محض تمام شدن محتوای بسته‌ بندی دور انداخته می‌ شود.

حفظ کیفیت مواد غذایی

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: هدف اولیه بسته بندی محافظت از محتویات آن در برابر هر گونه آسیبی است که ممکن است در حین حمل و نقل، جابجایی و نگهداری اتفاق بیفتد. بسته بندی محصول را در طول زنجیره لجستیک خود از سازنده تا کاربر نهایی دست نخورده نگه می دارد.

بسته بندی محصول را در برابر رطوبت، نور، گرما و سایر عوامل خارجی محافظت می کند. این مهمترین هدف بسته بندی است. به همین دلیل غیرعادی نیست که هزینه بیشتری را به بسته بندی نسبت به محصول واقعی بپردازید. به خصوص هنگام سفارش اجناس از فروشگاه های آنلاین.

مقدار ضایعات بسته بندی مواد غذایی که محصول پشت سر می گذارد ممکن است خیره کننده باشد. در مجموع، هدف بسته بندی محافظت است، اما بین بسته بندی هوشمند و خوش طراحی و بسته بندی بدون طراحی مناسب تفاوت وجود دارد.

برندسازی محصول با یسته بندی خاص

بسته بندی نقش مهمی از برند و بازاریابی محصول را به خود اختصاص داده است. بسته بندی منحصر به فرد این فرصت را به فروشندگان می دهد که جذابیت محصول خود را افزایش دهند. در نتیجه بر تمایل به خرید مشتریان تأثیر مستقیمی بگذارند. بسته بندی محصول بسیار اهمیت دارد.

هدف آن متمایز شدن از قفسه یا وب سایت، افزایش فروش، ارائه اطلاعات مرتبط در مورد محصول و افزایش علاقه است. اکثر مردم بر این باور هستند که بسته بندی محصولات صنایع غذایی بر تصمیمات خرید آنها تأثیر دارد. یک بسته بندی همچنین می تواند داستان کاملی را در مورد تجارت پشت محصول و تأثیرات زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی محصول بیان کند.

راهنمای بسته بندی محصولات صنایع غذایی: بیشتر مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری برای خرید به ردپای کربن، قابلیت استفاده مجدد و بازیافت مواد بسته بندی توجه می کنند. تاپ تک بهترین نوع بسته بندی را برای برند سازی شما در اختیارتان قرار می دهد. این مجموعه با سابقه درخشانی که در ان زمینه دارد، به فروشگاه شما کمک زیادی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین بسته بندی قوطی مقوایی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.